Často kladené otázky

Co je to NatsuCon a kdy a kde se koná?
NatsuCon je letní festival japonské kultury a popkultury, který se bude konat v termínu 13. -15. července 2018 v Praze. Akce je zameřená především na japonskou mangu (komiks), anime (animované filmy) a Japonsko samotné, ale její nedílnou součástí jsou i japonské hudební i jiné hry a samozřejmě také asijská hudba.

Jak si mohu koupit vstupenku?
Vstupenky je možné zakoupit buď v předprodeji na našich webových stránkách nebo přímo na místě v den konání akce. Počet vstupenek může být omezen, ale včas vás budeme informovat, kolik jich bude a kolik ještě zbývá.

Je nutné uvádět skutečné jméno?
Ano, po zkušenosti s podvodníky z minulosti bohužel požadujeme občanské jméno.

Kolik to bude stát?
Cena vstupného je odstupňována podle data zakoupení vstupenky. V předprodeji budeme nabízet zlevněné vstupné. Cena vstupného se pohybuje v rozmezí 300 - 1500 Kč. Podrobnější informace naleznete v sekci Vstupné.

Je možné zakoupit v předprodeji vstupenku pouze na jeden den?
Bohužel ne. V předprodeji je možné zakoupit jen vstupenky na celý festival.

Jak to bude s přespáváním?
Pro přespání budou vyhrazeny speciální prostory přímo v budově konání festivalu. Přespání poskytujeme z pátka na sobotu a ze soboty na neděli.

Jak bude vypadat program?
V rámci programu NatsuConu bude možné zhlédnout velké množství různých přednášek a také animovaných i hraných filmů. Mimo to bude možné vyzkoušet si hudební hry, workshopy či se zúčastnit různých soutěží. K dispozici bude i herna s deskovými hrami. NatsuCon poběží i přes noc, takže si užijete spoustu hodin kvalitní zábavy. Informace o jednotlivých pořadech budou postupně přibývat zde na stránkách a finální program by pak měl být k dispozici na začátku léta. Pokud se chcete zapojit, neváhejte a napište nám na program@natsucon.cz.


Kde se vzal NatsuCon a kdo ho pořádá?
NatsuCon je festival, který má za cíl seznámit návštěvníky s moderními i tradičními aspekty japonské kultury. Zvolili jsme si pro to velmi interaktivní podobu a přednášky i program jsme rozčlenili podle žánrů a témat. Akci pořádají lidé, kteří jsou sami dlouholetými fanoušky a jejich touhou je podělit se o své znalosti s ostatními. Většina našich organizátorů se dlouhodobě podílela na přípravách jiných festivalů, odkud si odnesli velké množství zkušeností. Více informací o našem organizačním týmu najdete pod záložkou Kontakt.

V případě jakýchkoli dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.